Grassroots-konferenciát rendeztek a társadalmi felelősségvállalásról
November 14-én a „Társadalmi Felelősségvállalás – A klubok szerepe a helyi közösség életében” című konferencia keretén belül az előadások mellett a szövetség Grassroots Osztálya emlékdíjakat is átadott azon klubok számára, amelyek aktívan hozzájárulnak a helyi labdarúgó-közösségek fejlesztéséhez, részt vállalva a szeptember végén rendezett grassroots-fesztiválok szervezésében.
Több mint 70-en vettek részt az MLSZ Grassroots Osztály által szervezett félévenként sorra kerülő konferencián az MLSZ székházában, az esemény témája a társadalmi felelősségvállalás volt. A konferenciára NB I-es, NB II-es, NB III-as és amatőr egyesületek klubvezetői és edzői látogattak el.
A délutáni előadássorozatot Gáncsos András Grassroots-osztályvezető nyitotta meg, beszédében elmondta, elenyésző arányban vannak azok a futballisták, akik profi szinten tudják űzni a sportágat, ezért fontos az amatőr labdarúgókra fókuszálni, hiszen ők alkotják a futball tömegbázisát.
A megnyitóbeszéd után Dr. Gáldiné dr. habil. Gál Andrea vette át a szót, a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetemen tanszékvezető és egyetemi docens előadása a gyermek-, ifjúság- és szakembervédelemről szólt. A második prezentáció keretén belül Balogh Orsolya, az MTK Budapest marketing- és kommunikációs igazgatója és Petrovszki Ákos, az MTK Budapest marketing- és kommunikációs munkatársa beszélt a Suli Sport Programról. Később dr. Molnár Krisztián, a DVTK LSA pre-akadémia vezetője, illetve Sütő Krisztián, a DVTK női labdarúgószakág-vezetője mutatta be klubjuk szerepét a helyi közösségek életében. Végül az előadássorozatot Gáncsos András "A közösségépítés fontossága a labdarúgásban" című prezentációja zárta.
A konferencia egyik célja volt olyan tradicionális, nagy klubok programjainak bemutatása, mint az MTK, valamint a DVTK, fókuszba helyezve a klubok és az oktatási intézmények kapcsolatának jelentőségét.
A félévenként sorra kerülő konferencián elhangzottakat idén szeptemberben a grassroots-hét keretein belül több klub a gyakorlatba is átültette. Az egyesületek – a szövetség közreműködésével – saját sporttelepükön szerveztek fesztiválhangulatú tornákat, amelyeken az adott klub közelében található oktatási intézmények vettek részt, népszerűsítve ezzel a gyerekek és családjaik körében a labdarúgást, a mozgást és a helyi klubot. A 3500 gyermeket megmozgató eseményen közreműködő klubokat a Grassroots Osztály emlékdíjban részesítette, az átadásukra a konferencia keretén belül került sor.